Blog

Blog

Mamy sporo do przekazania. Przez ponad ćwierć wieku działalności BIMAX wiele się nauczyliśmy i chętnie dzielimy się wiedza i doświadczeniem. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami.

10.07.2023
Z życia firmy

Mr Bink

Ale akcja! Pracownicy i Klienci Bimax na zasadzie plebiscytu wyłonili postać, która będzie pojawiać się w komunikacji marketingowej naszej firmy. Etymologia nazwy ludzika ma znaczenie ."B" jak Bimax i "ink" jak farba drukarska (z j.ang.). Wszyscy pracownicy działu graficznego zostali poproszeni o narysowanie postaci, która kojarzy się z Bimax. Następnie drogą głosowania on-line wyłoniliśmy charakter, który najpełniej oddaje klimat i specyfikę naszej firmy. Podziękowania dla działu graficznego za udział w plebiscycie, gratulacje dla Barbary Pavińskiej autorki zwycięskiej postaci. Dziękujemy naszym zaangażowanym Pracownikom oraz Klientom, którzy tak ochoczo przystąpili do głosowania.
10.07.2023
Technologie

Druk hybrydowy

To absolutny HIT wśród Klientów, którzy doceniają jakość i wysoką estetykę printu. Na czym polega technologia? Na jednej powierzchni łączymy dwie techniki: sitodruk oraz druk cyfrowy UV. Uzyskujemy realne kolory z palety Pantone i fotograficzną jakość druku cyfrowego. Aby zwizualizować fantastyczną jakość i duży potencjał technologii przygotowaliśmy wzorniki, aby nasi Klienci mogli zweryfikować efekt WOW. Zapraszamy do kontaktu i odbioru darmowych próbek. Sitodruk to najstarsza historycznie technologia, którą oferuje nasza firma. 30 lat temu na ganku naszego domu wykonywaliśmy osobiście pierwsze próby w tej technologi. Dziś zatrudniamy kilku specjalistów, których wiedza i doświadczenie są kluczowe. Dla cyfrowych technologii druku posiadamy unikatową umiejętność zarządzania kolorem. Połączenie obydwu metod daje wyjątkowe efekty estetyczne - mówi Janusz Czajka, CEO Bimax Print. 
10.07.2023
Z życia firmy

Kawa Bimax

Wychodzimy poza schemat w wielu aspektach prosperowania firmy. Oprócz wiedzy i doświadczenia, które są kluczowe oferujemy coś więcej – doskonałą atmosferę wokół wspólnych biznesów. Sprzyjać temu będzie aromat dobrej kawy, którą zespół Bimax wspólnie wybrał podczas spotkania degustacyjnego. Wraz z lokalną firmą Przystanek Krośnieńska wyłoniliśmy spośród kilku autorskich mieszanek NASZ SMAK. Jest to blend Arabiki i Robusty w proporcji 80/20 z nutą czekolady deserowej i orzechów. Kawa BIMAX ma wysoką moc kofeinową, intensywny aromat, zbalansowaną kwasowość i lekko goryczkowate zabarwienie. Palenie średnie +. Ziarna sprowadzane są z Brazylii (Arabika) oraz Indii (Robusta). Po cóż nam własna kawa? Otóż traktujemy ją jako pretekst do spotkania z naszymi Klientami, Dostawcami, Interesariuszami. Przy aromatycznej kawie przyjemnie rozmawia się o biznesie. Spotkanie degustacyjne było bardzo miłym wydarzeniem. Uczestnicy naszej organizacji z chęcią i ciekawością przystąpili do plebiscytu autorskich blendów. Frekwencja była imponująca dzięki czemu mamy pewność, że smak, który wybraliśmy drogą głosowania najpełniej oddaje nasze gusta i wyjątkowy charakter BIMAX.  
24.06.2022
EkoRozwiązania

HIPS w wersji EKO

Lekki, trwały, odporny, ma dobre właściowości termiczne, mechaniczne i wysoką udarowość to główne cechy, które determinują wysoką popularność tego tworzywa w branży POSM.  Dziś prezentujemy Państwu najnowszą cechę HIPSu dostępnego w naszej ofercie:  EKOLOGICZNY.    Tak, magazynowany w Bimax  HIPS jest EKOLOGICZNY. Pochodzi z recyklingu pierowtnego co oznacza, że materiał został wykonany na skutek przetworzenia odpadów pozyskanych z procesu produkcyjnego (nie jest to HIPS zużyty, odzyskany, wyczyszczony i powtórnie wpuszczony w obieg). Dzięki czemu jego powierzchnia jest biała, gładka, bez wtrąceń.    Ważne! W Bimax nie ma minimum logistycznego dla HIPSu z recyklingu!    Technologie obróbki HIPSu w naszej ofercie: sitodruk, druk UV, gięcie termiczne liniowe, klejenie, oklejanie, frezowanie.  
28.03.2022
EkoRozwiązania

POSM w harmonii z naturą

Ile drzew zostało odciętych od korzeni by wykonać serię 500 ekspozytorów ze sklejki? Jak to wpłynęło na środowisko? Czy rzutuje to na poczucie bezpieczeństwa i troskę o naszą planetę? Realizując projekty z Bimax Print mają Państwo pewność, że nienaruszona została równowaga ekosystemu. W miejsce każdego ściętego drzewa wykorzystanego na produkcję POS-ów z drewna, tektury, czy sklejki zostało zasadzone nowe drzewo!   Certyfikacja FSC® i PEFC   22.03.2022 w naszej firmie odbyły się audyty certyfikujące FSC® (FSC® 174913) i PEFC (PEFC/32-31-111), które przeszliśmy z sukcesem. Wydarzenie było poprzedzone wieloma dyskusjami, przygotowaniami oraz szkoleniami na wszystkich poziomach organizacji. Obawa i troska o środowisko naturalne znika, gdy partnerem, i dostawcą jest Bimax Print !!!   Odpowiedzialne zakupy   Świadomość i wiedza są coraz ważniejsze podczas robienia zakupów. W procesie decyzyjnym należy wziąć pod uwagę aspekty społeczne i ekologiczne. Ziemia jako planeta ma zasoby, które są określone. Zbyt intensywne eksploatowanie może prowadzić do globalnej katastrofy. Transnarodowa polityka środowiskowa reguluje zdroworozsądkowe wykorzystanie zasobów leśnych. Na straży równowagi gospodarki leśnej w skali globalnej stoi Forest Stewardship Council – międzynarodowa, niekomercyjna organizacja, założona w 1993 roku. Natomiast w Europie nad odpowiednią eksploatacją lasów czuwa globalna instytucja PEFC (Program for the Endorsement of Forest Certyfication Schemes).   Posiadanie certyfikatów FSC i PEFC daje nam jako firmie dużą satysfakcję. Natomiast naszym Klientom umożliwia wykonywanie POSM w zgodzie z naturą i poszanowaniu zasobów leśnych.    
Poprzednia
Następna
eu eu mobile

Dotacja na kapitał obrotowy dla firmy BIMAX Print Sp. z o.o.

Cele projektu: Projekt dotyczy wsparcia predsiębiorców w zakresie zapewnienia płynności finansowej oraz wsparcia bieżącej działalności w związku z trudnościami finansowymi, które wystąpiły u przedsiębiorcy wskutek epidemii COVID-19. Pomoc finansowa udzielana na podstawie programu nr. SA. 57015(2020/N).

Planowane efekty: Utrzymanie prowadzenia działalności przedsiębiorstwa. Wartość projektu: 100 939,53 zł. Udział Funduszy Europejskich: 100 939,53 zł