EkoRozwiązania

EkoRozwiązania

24.06.2022
EkoRozwiązania

HIPs 100% z recyklingu

Lekki, trwały, odporny, ma dobre właściowości termiczne, mechaniczne i wysoką udarność. To główne cechy, które determinują wysoką popularnośc tworzywa w branży POSM. Dziś prezentujemy Państwu najnowszą cechę HIPsu dostępnego w ofercie BIMAX: EKOLOGICZNY.  Tak, HIPS w ofercie Bimax w 100% pochodzi z recyklingu. Dodatkowo jest to recykling pierwotny - materiał pochodzi na wskutek przetworzenia odpadów z procesu produkcyjnego. (Nie jest to HIPS zużyty, odzyskany, wyczyszczony i powtórnie wpuszczony w obieg, datego jego powierzchnia jest biała, gładka, bez wtrąceń.    Technologie obróbki HIPSu w Bimax: sitodruk, druk UV, gięcie termiczne liniowe, klejenie, oklejanie, frezowanie.  
28.03.2022
EkoRozwiązania

POSM w harmonii z naturą

Ile drzew zostało odciętych od korzeni by wykonać serię 500 ekspozytorów ze sklejki? Jak to wpłynęło na środowisko? Czy rzutuje to na poczucie bezpieczeństwa i troskę o naszą planetę? Realizując projekty z Bimax Print mają Państwo pewność, że nienaruszona została równowaga ekosystemu. W miejsce każdego ściętego drzewa wykorzystanego na produkcję POS-ów z drewna, tektury, czy sklejki zostało zasadzone nowe drzewo!   Certyfikacja FSC® i PEFC   22.03.2022 w naszej firmie odbyły się audyty certyfikujące FSC® (FSC® 174913) i PEFC (PEFC/32-31-111), które przeszliśmy z sukcesem. Wydarzenie było poprzedzone wieloma dyskusjami, przygotowaniami oraz szkoleniami na wszystkich poziomach organizacji. Obawa i troska o środowisko naturalne znika, gdy partnerem, i dostawcą jest Bimax Print !!!   Odpowiedzialne zakupy   Świadomość i wiedza są coraz ważniejsze podczas robienia zakupów. W procesie decyzyjnym należy wziąć pod uwagę aspekty społeczne i ekologiczne. Ziemia jako planeta ma zasoby, które są określone. Zbyt intensywne eksploatowanie może prowadzić do globalnej katastrofy. Transnarodowa polityka środowiskowa reguluje zdroworozsądkowe wykorzystanie zasobów leśnych. Na straży równowagi gospodarki leśnej w skali globalnej stoi Forest Stewardship Council – międzynarodowa, niekomercyjna organizacja, założona w 1993 roku. Natomiast w Europie nad odpowiednią eksploatacją lasów czuwa globalna instytucja PEFC (Program for the Endorsement of Forest Certyfication Schemes).   Posiadanie certyfikatów FSC i PEFC daje nam jako firmie dużą satysfakcję. Natomiast naszym Klientom umożliwia wykonywanie POSM w zgodzie z naturą i poszanowaniu zasobów leśnych.    
Poprzednia
Następna
eu eu mobile

Dotacja na kapitał obrotowy dla firmy BIMAX Print Sp. z o.o.

Cele projektu: Projekt dotyczy wsparcia predsiębiorców w zakresie zapewnienia płynności finansowej oraz wsparcia bieżącej działalności w związku z trudnościami finansowymi, które wystąpiły u przedsiębiorcy wskutek epidemii COVID-19. Pomoc finansowa udzielana na podstawie programu nr. SA. 57015(2020/N).

Planowane efekty: Utrzymanie prowadzenia działalności przedsiębiorstwa. Wartość projektu: 100 939,53 zł. Udział Funduszy Europejskich: 100 939,53 zł