Blog

Blog

Mamy sporo do przekazania. Przez ponad ćwierć wieku działalności BIMAX wiele się nauczyliśmy i chętnie dzielimy się wiedza i doświadczeniem. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami.

23.08.2021
Braille

POSM metodą Brailla!

Wierzymy, że nasze najnowsze rozwiązanie technologiczne uczyni przestrzeń komercyjną bardziej przyjazną dla osób niewidomych i słabowidzących. Jak wskazują dane GUS w Polsce jest około 1,8 mln osób słabowidzących i aż 100 tyś. osób całkowicie niewidomych.    Pomysł zrodził się, gdy w 2019 rok obsługiwaliśmy projekt dla obsób niewidomych. Nie byliśmy przygotowani technologicznie. Efekt wypukłości pisma punktowego uzyskaliśmy kładąc wielokrotnie krople lakieru w technologii druku cyfrowego UV. Następnie przy współpracy z Polskim Związkiem Niewidomych w Krośnie badaliśmy czytelność napisów - wyjaśnia Natalia Ciuba, pracownik działu marketingu firmy BIMAX.   Nasza najnowsza technologia polega na instalacji akrylowych i metalowych kulek w podłożach wykorzystywanych do produkcji POSM. Szczególnie w tworzywach, (PCV, HIPS, PMMA) w drewnie, HPL, MDF, HDF, Dibond. Materiały POSM na których z powodzeniem można implementować treści reklamowe pismem Brailla to:   ekspozytory, listwy cenowe, wobblery, krawaty reklamowe, standy, prezentery shelflinery, tray'e, podajniki grawitacyjne, cenówki.   To duża rewolucja i nadzieja na lepszą jakość zakupów dla osób niewidomych i słabowidzących. Osoby, te częściej wybierają mniejsze sklepy, gdzie łatwiej jest poprosić o pomoc pracownika. Oznakowania produktów, czy alei sklepowych zdecydowanie ułatwiłoby poruszanie się w przestrzeniach handlowych, a przede wszystkim przyczyniłoby się do zwiększenia samodzielności osób z dysfunkcją narządu wzroku  mówi Pani Sylwia Mańkowska z Centrum Rehabilitacji Instytutu Tyflologicznego Polskiego Związku Niewidomych.    
18.12.2019
Z życia firmy

Bimax i czarny bez

Nasza firma jest sponsorem i wykonawcą tabliczki, która opisuje zwycięzcę konkursu „Drzewo Roku 2019”. Czarny bez rosnący w Rzeszowie oczarował tysiące Polaków. Cóż w nim niezwykłego? Roślina ma ponad 200 lat i postać drzewiastą, co jest rzadko spotykaną formą tego gatunku. W Nowym 2020 Roku bez będzie reprezentował nasz kraj w międzynarodowym plebiscycie Europejskie Drzewo Roku. Załoga BIMAX trzyma kciuki i zachęca Internautów do śledzenia losów czarnego bzu na arenie międzynarodowej!
29.07.2016
Z życia firmy

Bimax w Nowym Jorku?

Nie! Nowy Jork w Bimax! Nowe urządzenie, nowe korzyści dla naszych Klientów! Realizujemy pierwsze zamówienia na nowej maszynie do szycia SEG KEDER velcro. Łącząc możliwości urządzenia z technologią druku cyfrowego UV jesteśmy w stanie wykonać dla naszych Klientów drukowane panele reklamowe z wymienną grafiką w formacie nawet do  3200 x 1600 mm! Dodatkowo druk może być wzbogacony podświetleniem LED! Taka reklama zostanie zauważona! Przekonaj się o tym!  Korzyści dla naszych Klientów: Szybka i prosta instalacja, Niski koszt dostawy i przechowywania, Materiały tekstylne, przyjazne środowisku. Rozmiar max 3200 x 1600 mm Możliwość szybkiej zmiany grafik w zależności od prezentowanego towaru lub pory roku. Możliwość dwustronnej ekspozycji grafiki, Efekt petarda - możliwość podświetlenia druku.
Poprzednia
Następna
eu eu mobile

Dotacja na kapitał obrotowy dla firmy BIMAX Print Sp. z o.o.

Cele projektu: Projekt dotyczy wsparcia predsiębiorców w zakresie zapewnienia płynności finansowej oraz wsparcia bieżącej działalności w związku z trudnościami finansowymi, które wystąpiły u przedsiębiorcy wskutek epidemii COVID-19. Pomoc finansowa udzielana na podstawie programu nr. SA. 57015(2020/N).

Planowane efekty: Utrzymanie prowadzenia działalności przedsiębiorstwa. Wartość projektu: 100 939,53 zł. Udział Funduszy Europejskich: 100 939,53 zł